Zakład Rehabilitacji i Masażu REHAM Waldemar Gmerek powstał w końcu lutego 1989 roku w Wolsztynie. Dnia 01.03.1989 roku został wpisany do ewidencji działalności gospodarczej przez Burmistrza miasta Wolsztyna i w tym dniu zaczął oficjalnie swoją działalność. Pierwszy etap pracy zakładu, to zabiegi rehabilitacji i masażu wykonywane w domach pacjentów.

W okresie zmian w polskiej służbie zdrowia pod koniec roku 1999 zakład rehabilitacji rozpoczął swoją działalność stacjonarną w budynku Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. 5 Stycznia 14 w Wolsztynie. Od sierpnia 2016 r. zakład zmienił swoją siedzibę. Obecnie przyjmuje pacjentów w budynku Pasażu Ruelle 12 mieszczącym się przy ulicy 5 Stycznia 12. Pod koniec 1999 roku właściciel firmy złożył ofertę współpracy z Wielkopolską Kasą Chorych w Poznaniu i po podpisaniu kontraktu na działalność rehabilitacyjną w dniu 01.01.2000 r. zakład zaczął przyjmować pacjentów z refundacji Kasy Chorych. Od roku 2000 do dnia dzisiejszego kontynuowana jest współpraca najpierw z Kasą Chorych, a następnie z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W chwili obecnej w Zakładzie Rehabilitacji i Masażu pracuje z pacjentami pięciu fizjoterapeutów z tytułem magistra oraz jeden technik masażu (a właściwie techniczka). Przyjmujemy pacjentów w trzech przestronnych klimatyzowanych pomieszczeniach przeznaczonych na Fizjoterapie, Kinezyterapie i Masaż z wyizolowanym pomieszczeniem Hydroterapii. 

W gabinetach wykonywane są w pełnych zakresach zabiegi fizjoterapii i masażu. Wykonujemy też zabiegi hydroterapii w formie masaży wirowych kończyn i kręgosłupa.

Zapraszamy !


Masaż segmentarny

Zasady stosowania masażu segmentarnego: w masażu segmentarnym obowiązują zasady masażu klasycznego oraz zasady własne masażu segmentarnego. Masaż segmentarny zawsze rozpoczyna się od opracowania kręgosłupa (korzonków). Poszczególne części ciała masuje się w następujących kierunkach: kręgosłup – z dołu do góry, grzbiet – z dołu do góry i od linii pachowej środkowej do kręgosłupa, kark i barki – od stawu barkowego do potylicy, szyję – z dołu do góry, klatkę piersiową – od mostka do linii pachowej środkowej oraz do kręgosłupa, powłoki brzuszne – w prawą stronę, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, miednicę i pośladki – od spojenia łonowego, wzdłuż pachwin i grzebieni biodrowych do kości krzyżowej i szpary pośladkowej, kończyny dolne – udo, staw kolanowy, podudzie, staw skokowy, stopę – z dołu do góry, kończynę górną – ramię, staw łokciowy, przedramię, staw nadgarstkowy, rękę – z dołu do góry. Techniki główne masażu segmentarnego to chwyty specjalne: piłowania (małe i duże), śrubowania, nadkolcowy (międzykolczysty), rolowania, posuwania (posuwisty, posuwu), pociągania, wstrząsanie miednicy, sprężynowanie klatki piersiowej, chwyt podłopatkowy, chwyt na mięśnie biodrowe, rozcieranie koliste (segmentarne), wibracja z rozcieraniem. W masażu segmentarnym stosuje się również techniki masażu klasycznego: głaskanie, rozcieranie spiralne (klasyczne), ugniatanie, wibrację i wałkowanie. Zabiegi terapii segmentarnej przeprowadza się w pozycjach leżącej oraz siedzącej. Przed przystąpieniem do masażu w poszczególnych jednostkach chorobowych należy zlokalizować wszystkie zmiany odruchowe w tkankach (skórnej, łącznej, mięśniowej, okostnej) i punkty maksymalne. Przy pierwszych zabiegach należy przede wszystkim masować segmenty położone niżej i dopiero po zlikwidowaniu napięć w ich otoczeniu można wykonywać masaż w segmentach położonych wyżej. W pierwszej kolejności usuwa się napięcia powierzchowne, a później strefy napięć głębiej położonych. Punkty maksymalne masuje się od początku terapii i stopniowo się je usuwa. Czas trwania masażu jednej „części segmentarnej” wynosi około 20-30 min. Liczbę zabiegów określa skuteczność leczenia; po usunięciu wszystkich zmian odruchowych należy zakończyć terapię segmentarną. Masażysta winien znać wszystkie możliwości wystąpienia „przesunięć odruchowych” i sposoby ich usuwania.





reham
Funkcjonowanie gabinetu REHAM w " Czerwonej Strefie"

Mimo wprowadzenia w powiecie wolsztyńskim od dnia 10. 10. 2020 r. strefy czerwonej zagrożenia koronawirusem, Zakład Rehabilitacji i Masażu REHAM przyjmuje pacjentów na normalnych zasadach i we wcześniej ustalonych terminach.

W gabinecie w pełni przestrzegane są zasady sanitarne mające na celu zapobieganiu szerzenia się zakażeń SARS-CoV-2, co zostało potwierdzone w czasie kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie dnia 14.09. 2020 r.

Dokładamy szczególnych starań, aby pacjenci przyjmowani w gabinecie czuli się bezpieczni.

Jednocześnie prosimy o przestrzeganie ustalonych zasad bezpieczeństwa, utrzymywanie bezpiecznej odległości, noszenie w trakcie pobytu w gabinecie maseczki oraz dezynfekcję rąk przed wejściem do pomieszczeń Zakładu Rehabilitacji.



reham
W końcu się doczekaliśmy!!

W końcu się doczekaliśmy!!

Od poniedziałku 04.05.2020 r. wznawiamy działalność!!

Oczywiście musimy zapewnić pełne bezpieczeństwo zarówno nasze jak i pacjentów, więc musimy przeorganizować zasady przyjęć.

Dlatego proszę o kontakt pacjentów zapisanych na poniedziałek, jak i tych którzy ze względu na sytuację nie rozpoczęli zabiegów a ich termin już minął.



Waldemar Gmerek
Magdalena Pawlik-Poślednik
Aleksandra Michalina Przybylska
Magdalena Mierzwiak-Adam
Małgorzata Jakubowska
Dorota Dederek



Zakład Rehabilitacji i Masażu REHAM

Waldemar Gmerek

ul. 5 Stycznia 12
64-200 Wolsztyna

Tel. 68 41 55 633

Waldemar Gmerek
Tel. 602 131 026

e-mail: nzoz.reham@gmail.com


stat4u